Oil India Limited Recruitment 2022|অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তি ২০২২|PwBD প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৩৫টা খালী পদ

By | December 6, 2022
Oil India Limited Recruitment 2022|অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তি ২০২২|PwBD প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৩৫টা খালী পদ
83 / 100

Oil India Limited Recruitment 2022|অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তি ২০২২|PwBD প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৩৫টা খালী পদ

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডে দুলীয়াজানৰ ফিল্ড হেডকোৱাৰ্টাৰ অইলত অসম আৰু চাংলাং জিলাৰ পৰা বেঞ্চমাৰ্ক ডিচেবিলিটি (পি ডব্লিউ বি ডি)ৰ ৩৫টা খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এক নিয়োগ অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰিছে। ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ইয়াত আবেদন কৰিব পাৰিব।

Oil India Limited Recruitment 2022|অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তি ২০২২|PwBD প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৩৫টা খালী পদ

Oil India Limited Recruitment 2022|অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তি ২০২২|PwBD প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৩৫টা খালী পদ

পোষ্টটোৰ সবিশেষ

১/ এ ই এল১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ২

শিক্ষাগত অৰ্হতা:

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ইলেক্ট্ৰিচিয়ান বাণিজ্যৰ বাণিজ্যিক প্ৰমাণপত্ৰ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

(ii) চৰকাৰী বৈদ্যুতিক অনুজ্ঞাপত্ৰ ব’ৰ্ডৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা বৈধ বৈদ্যুতিক শ্ৰমিকৰ অনুমতি পত্ৰ [নূন্যতম শ্ৰেণী(i) আৰু শ্ৰেণী(ii)] থাকিব লাগিব।

২/ এএফআই১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ৮

শিক্ষাগত অৰ্হতা: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ফিটাৰ ট্ৰেডত ট্ৰেড চাৰ্টিফিকেট। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

৩/ এ এম ই১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ২

শিক্ষাগত অৰ্হতা: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ইলেক্ট্ৰনিক্স মেকানিক ট্ৰেডত ট্ৰেড চাৰ্টিফিকেট। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

৪/ এ অ’ বি১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ৩

শিক্ষাগত অৰ্হতা:

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ২ বছৰৰ সময়সীমাৰ প্ৰাসংগিক পাঠ্যক্ৰমৰ বাণিজ্যিক প্ৰমাণপত্ৰ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

(ii) কোনো যোগ্য চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষই প্ৰদান কৰা বৈধ আৰু বৰ্তমানৰ দ্বিতীয় শ্ৰেণীৰ বয়লাৰ পৰিচাৰকৰ প্ৰমাণ পত্ৰ থাকিব লাগিব।

৫/ এ টি চি১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ২

শিক্ষাগত অৰ্হতা: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা খচৰাকাৰ অসামৰিক বাণিজ্যত বাণিজ্যিক প্ৰমাণপত্ৰ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

৬.এটিআই১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ৪

শিক্ষাগত অৰ্হতা: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা যন্ত্ৰপাতি মেকানিক বাণিজ্যৰ বাণিজ্যিক প্ৰমাণপত্ৰ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

৭) এ টি এছ১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ২

শিক্ষাগত অৰ্হতা: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা জৰীপকাৰী বাণিজ্যত বাণিজ্যিক প্ৰমাণপত্ৰ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

৮/ এআইটি১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ২

শিক্ষাগত অৰ্হতা: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা আই টি এণ্ড ই এছ এম / আই চি টি এছ এম / আই টি ট্ৰেডত ট্ৰেড চাৰ্টিফিকেট। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

৯/ চিইই১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ৪

শিক্ষাগত অৰ্হতাঃ চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়/ব’ৰ্ড/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ৰাসায়নিক অভিযান্ত্ৰিক বিভাগত ০৩ (তিনি) বছৰ ডিপ্লমা উত্তীৰ্ণ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

১০) চিআইভি১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ১

শিক্ষাগত অৰ্হতাঃ চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়/ব’ৰ্ড/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা চিভিল ইঞ্জিনিয়াৰিঙত ০৩ (তিনি) বছৰ ডিপ্লমা উত্তীৰ্ণ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

১১) ই এল ই১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ১

শিক্ষাগত অৰ্হতা:

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়/ব’ৰ্ড/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা বৈদ্যুতিক অভিযান্ত্ৰিক বিষয়ত ০৩ (তিনি) বছৰৰ ডিপ্লমা উত্তীৰ্ণ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

(ii) অসম চৰকাৰৰ বৈদ্যুতিক অনুজ্ঞাপত্ৰ ব’ৰ্ডৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা বৈধ বৈদ্যুতিক তত্বাৱধায়কৰ দক্ষতা প্ৰমাণপত্ৰ [নূন্যতম অংশ ১, ২, ৩, ৪, ৫(ক) আৰু ৯(ক)] থাকিব লাগিব। কিন্তু যিসকল পৰীক্ষাৰ্থীয়ে ক’ভিড-১৯ মহামাৰীৰ বাবে অনুজ্ঞাপত্ৰ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত নহয় বাবে ওপৰত উল্লেখ কৰা বৈদ্যুতিক তত্বাৱধায়কৰ দক্ষতাৰ প্ৰমাণ পত্ৰ লাভ কৰিব নোৱাৰে, তেওঁলোকেও আবেদন কৰিব পাৰিব। কম্পিউটাৰ ভিত্তিক পৰীক্ষা (চিবিটি)ত যোগ্যতা অৰ্জন কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে পৰৱৰ্তী সময়ত বৈধ বৈদ্যুতিক তত্বাৱধায়কৰ দক্ষতা প্ৰমাণপত্ৰ [নূন্যতম অংশ ১, ২, ৩, ৪, ৫(ক) আৰু ৯(ক)] দাখিল কৰিব লাগিব উপযুক্ত সময়।

১২) ইটিচি১২০২২ / আইএনএছ১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ৩

শিক্ষাগত অৰ্হতাঃ চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়/ব’ৰ্ড/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু টেলিকমিউনিকেচন ইঞ্জিনিয়াৰিং বা ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু কমিউনিকেচন ইঞ্জিনিয়াৰিং বা ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু ইনষ্ট্ৰুমেণ্টেচন ইঞ্জিনিয়াৰিং বা ইনষ্ট্ৰুমেণ্টেচন এণ্ড কণ্ট্ৰল ইঞ্জিনিয়াৰিঙৰ ডিপ্লমা বা ডিপ্লমাত উত্তীৰ্ণ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

১৩) এমইচি১২০২২

পোষ্টৰ সংখ্যা: ১

শিক্ষাগত অৰ্হতাঃ চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়/ব’ৰ্ড/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা মেকানিকেল ইঞ্জিনিয়াৰিঙত ০৩ (তিনি) বছৰ ডিপ্লমা উত্তীৰ্ণ। চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তিৰ অন্যান্য মাপকাঠী

বয়সৰ সীমা:

  ইউ আৰ: নূন্যতম ১৮ বছৰ আৰু সৰ্বোচ্চ ৪০ বছৰ

  অনুসূচিত জাতি: নূন্যতম ১৮ বছৰ আৰু সৰ্বোচ্চ ৪৫ বছৰ

  অ’বিচি/এনচিএল: নূন্যতম ১৮ বছৰ আৰু সৰ্বোচ্চ ৪৩ বছৰ

আৱাস : অৰুণাচল প্ৰদেশৰ অসম আৰু চাংলাং জিলাৰ বেঞ্চমাৰ্ক ডিচেবিলিটিজ (PwBD) ব্যক্তিয়ে এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।

আবেদন মাচুলঃ প্ৰাৰ্থীসকলক অনলাইন আবেদন মাচুল পৰিশোধৰ পৰা ৰেহাই দিয়া হৈছে।

২০২২ চনত অইলৰ খালী পদৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

  আবেদনৰ অনলাইন পঞ্জীয়নৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ: ২৫/১১/২০২২, ১২:৩০ পি.এম.

  আবেদনৰ অনলাইন পঞ্জীয়নৰ শেষ তাৰিখ: ২৬/১২/২০২২, ১১:৫৯ পি.এম.

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৱেব-লিংক

  অধিক তথ্যৰ বাবে  ইয়াত ক্লিক কৰক
  প্ৰয়োগ কৰক  ইয়াত ক্লিক কৰক
  অফিচিয়েল ৱেবছাইট  ইয়াত ক্লিক কৰক

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তিৰ প্ৰশ্নসমূহ

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড বাবে অনলাইন আবেদন কৰাৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ কিমান ?

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰাৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ ২৫/১১/২০২২।

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰাৰ শেষ তাৰিখ কিমান ?

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰাৰ শেষ  তাৰিখ ২৬/১২/২০২২

Leave a Reply