ফ্ৰান্স বনাম পোলেণ্ড, ফিফা বিশ্বকাপ ২০২২ৰ হাইলাইট|এফ আৰ এয়ে পি অ’ এলক ৩-১ গ’লত পৰাস্ত কৰে, এমবাপে দুটা গ’ল দিয়ে

By | December 5, 2022
ফ্ৰান্স বনাম পোলেণ্ড, ফিফা বিশ্বকাপ ২০২২ৰ হাইলাইট|এফ আৰ এয়ে পি অ’ এলক ৩-১ গ’লত পৰাস্ত কৰে, এমবাপে দুটা গ’ল দিয়ে
57 / 100
France vs Poland, highlights of FIFA World Cup 2022|FRA beat POL 3-1, Mbap scored twice

ফ্ৰান্স বনাম পোলেণ্ড, ফিফা বিশ্বকাপ ২০২২ৰ হাইলাইট|এফ আৰ এয়ে পি অ’ এলক ৩-১ গ’লত পৰাস্ত কৰে, এমবাপে দুটা গ’ল দিয়ে

ফিফা বিশ্বকাপ ২০২২ ফ্ৰান্স বনাম পোলেণ্ড হাইলাইটছঃ ২০২২ চনৰ বিশ্বকাপৰ তৃতীয় ৰাউণ্ড অৱ ১৬ খেলত ফ্ৰান্সে পোলেণ্ডক ৩-১ গ’লত পৰাস্ত কৰি কাইলিয়ান এমবাপে দুটা গ’ল দিয়ে। ২৩ বছৰীয়া ৰিয়ানে বিশ্বকাপৰ ইতিহাসত ২৪ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পূৰ্বে ৮টা গ’ল দিয়া মাত্ৰ প্ৰথমজন খেলুৱৈ হিচাপে পৰিগণিত হয়।প্ৰথমাৰ্ধত তেওঁৰ ষ্ট্ৰাইকেৰে থিয়ৰী হেনৰীক অতিক্ৰম কৰি ফ্ৰান্সৰ পুৰুষৰ সৰ্বকালৰ অভিলেখ গ’লদাতা হিচাপে থিয়েৰী হেনৰীকো অতিক্ৰম কৰি অভিলেখ বুকত পঞ্জীয়ন কৰে .

পেনাল্টি স্পটৰ পৰা পোলেণ্ডৰ হৈ ৰবাৰ্ট লেৱাণ্ডোস্কিয়ে এটা বেক ইন কৰিছিল যদিও গ্ৰুপ চিৰ ৰানাৰ্ছ আপসকলে খেলখনত সম্ভাৱ্য প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিবলৈ বহু দেৰি হৈছিল। এতিয়া ফ্ৰান্সে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত ইংলেণ্ড-চেনেগালৰ মেচখনৰ বিজয়ী দলৰ মুখামুখি হ’ব।

Leave a Reply