WhatsApp Group Join Now
Telegram Group Join Now
Instagram Group Join Now

EPF e-Passbook in Assamese ইপিএফ ই-পাছবুক: ইপিএফঅ’ই ভাৰসাম্য পৰীক্ষা কৰিবলৈ এটা নতুন ডিজিটেল ই পাছবুক মুকলি কৰিলে, ঘৰতে বহি থকা আপোনাৰ বেলেন্স চেক কৰক?

EPF e-Passbook in Assamese ইপিএফ ই-পাছবুক: যদি আপোনাৰ এটা EPFO ​​ধাৰণকাৰীও আছে আৰু আপুনি আপোনাৰ ভাৰসাম্য পৰীক্ষা কৰিবলৈ EPFO ​​অফিচৰ চাৰিওফালে ঘূৰি যাব লাগিব, তাৰ পিছত আপোনাৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ আৰু আপোনাৰ ভাৰসাম্যৰ লাইভ আপডেট প্ৰদান কৰিবলৈ EPFO ইপিএফ ই-পাছবুকে মুকলি কৰা হৈছে, যাৰ সম্পূৰ্ণ বিশদ তথ্য আমি আপোনাক প্ৰদান কৰিম।

মই আপোনালোকক কওঁ, ইপিএফ ই-পাছবুক পৰীক্ষা কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ UAN নম্বৰ + পাছৱৰ্ড আপোনাৰ লগত ৰাখিব লাগিব যাতে আপুনি সহজেই পৰ্টেলত লগইন কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ ইপিএফ ই-পাছবুক পৰীক্ষা কৰিব পাৰে আৰু ইয়াৰ সুবিধা পাব পাৰে।

লেখাটোৰ শেষত আমি আপোনাক দ্ৰুত লিংক প্ৰদান কৰিম যাতে আপুনিও একেধৰণৰ লেখা লাভ কৰি তেওঁলোকৰ সুবিধা সহজেই লাভ কৰিব পাৰে।

Read Also:-উজ্জ্বলা যোজনা ২০২৩:উজ্জ্বলা যোজনাৰ অধীনত বিনামূলীয়া গেছ সংযোগৰ বাবে ঘৰতে বহি আৱেদন কৰক জানে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া কি?

EPF e-Passbook in Assamese ইপিএফ ই-পাছবুক : Overview

  • Name of the Article        PF Balance Check 2023
  • Type of Article   Latest Update
  • Subject of Article             EPF e-Passbook Check Kaise kare?
  • Mode of PF Balance Check          Online + Offline ( As Per Your Choice )
  • Requirements   UAN Number + Password etc.
  • Official Website                Click Here

EPFO এ এটা নতুন ডিজিটেল ই পাছবুক মুকলি কৰিলে, ভাৰসাম্য পৰীক্ষা কৰিবলৈ, Home-EPF E-Passbook ত বহি আপোনাৰ ভাৰসাম্য পৰীক্ষা কৰক?


আমি আমাৰ সকলো কৰ্মচাৰীক এই লেখাটোত প্ৰদান কৰা কৰ্মচাৰীৰ কৰ্মচাৰীৰ কৰ্মচাৰীক আদৰণি জনাব বিচাৰো, যিসকলে আমাৰ ইপিএফঅ’ বেলেন্স পৰীক্ষা কৰিব বিচাৰে আৰু সেইবাবেই আমি, আমি, আমি, আপোনালোক সকলো কৰ্মচাৰী কৰ্মচাৰীৰ সুবিধাৰ বাবে বিতংভাৱে কৰ্মচাৰীৰ প্ৰভিডেণ্ট ফাণ্ড সংস্থা, ইপিএফ ই-পাছবুকৰ বিষয়ে ক’ব।

আপোনালোকক কওঁ যে, ইপিএফ ই-পাছবুকখন পৰীক্ষা কৰিবলৈ, আপুনি সেই অনলাইন প্ৰক্ৰিয়াটো গ্ৰহণ কৰিব লাগিব, য’ত আপোনাৰ কোনো সমস্যা নাই, ইয়াৰ বাবে আমি আপোনাক গোটেই প্ৰক্ৰিয়াটোৰ বিষয়ে ক’ম যাতে আপুনি আপোনাৰ ভাৰসাম্য সহজেই পৰীক্ষা কৰিব পাৰে আৰু

লেখাটোৰ শেষত আমি আপোনাক দ্ৰুত লিংক দিম যাতে আপুনি একেধৰণৰ লেখা লাভ কৰি তেওঁলোকৰ সুবিধাসমূহ সহজেই লাভ কৰিব পাৰে।

Read Also:-PM Maandhan Assam Asoni 2023 in Assamese প্ৰধানমন্ত্ৰী মানধন অসম আছনি ২০২৩|ঘৰতে বহি প্ৰতিমাহে ₹ ৩,০০০ আৰু বছৰি ₹ ৩৬,০০০ পেঞ্চন পাওক, এই আঁচনিত সোনকালে আবেদন কৰক?

EPF E-Passbook ৰ STEP BY STEP অনলাইন পৰীক্ষা প্ৰক্ৰিয়া?


আপুনি এই পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰি আপোনাৰ-আপোনাৰ ই-পাছবুক সহজেই পৰীক্ষা কৰিব পাৰে, যিটো আপুনি আপোনাৰ EPF EPF E-Passbook ৰ বাবে পৰীক্ষা কৰিব বিচাৰে, যি আপুনি EPFO ​​ৰ সৈতে পৰীক্ষা কৰিব বিচাৰে

  • ইপিএফ ই-পাছবুকখন পৰীক্ষা কৰিবলৈ প্ৰথমে আপুনি ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ হোম-পেজত আহিব লাগিব যিটো এই ধৰণৰ হ’ব-
EPF e-Passbook in Assamese ইপিএফ ই-পাছবুক: ইপিএফঅ’ই ভাৰসাম্য পৰীক্ষা কৰিবলৈ এটা নতুন ডিজিটেল ই পাছবুক মুকলি কৰিলে, ঘৰতে বহি থকা আপোনাৰ বেলেন্স চেক কৰক?
  • ঘৰলৈ -পৃষ্ঠালৈ অহাৰ পিছত, আপুনি সেৱাৰ এটা টেব পাব, য’ত আপুনি কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে বিকল্প পাব, য’ত আপুনি ক্লিক কৰিব লাগিব,
  • ক্লিক কৰাৰ পিছত, আপোনাৰ সন্মুখত এটা নতুন পৃষ্ঠা খোল খাব, য’ত আপুনি সেৱাৰ টেবত সদস্য পাছবুকৰ বিকল্প পাব, য’ত আপুনি ক্লিক কৰিব লাগিব,
  • ক্লিক কৰাৰ পিছত আপোনাৰ সন্মুখত এটা নতুন পৃষ্ঠা খোল খাব, যিটো এনেকুৱা হ’ব –
EPF e-Passbook in Assamese ইপিএফ ই-পাছবুক: ইপিএফঅ’ই ভাৰসাম্য পৰীক্ষা কৰিবলৈ এটা নতুন ডিজিটেল ই পাছবুক মুকলি কৰিলে, ঘৰতে বহি থকা আপোনাৰ বেলেন্স চেক কৰক?
  • এতিয়া আপুনি আপোনাৰ ইউনিভাৰ্চেল একাউণ্ট নম্বৰ / UAN নম্বৰ ইয়াত টাইপ কৰিব লাগিব আৰু পাছৱৰ্ড দিয়ক আৰু
  • শেষত জমা দিয়া বিকল্পটোত ক্লিক কৰিব লাগিব, তাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ ইপিএফ ই-পাছবুক আদি পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব।
  • ওপৰৰ সকলো পদক্ষেপ অনুসৰণ কৰাৰ পিছত, আপুনি আপোনাৰ ইপিএফ ই-পাছবুক সহজে পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব আৰু ইয়াৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

পুনৰীক্ষণ


এই লেখাটোত আমি তেওঁলোকক কেৱল ইপিএফৰ ই-পাছবুকৰ বিষয়ে নহয়, আমি কিন্তু আমি কিন্তু আমি কিন্তু আমি কিন্তু ক’লোঁ যে আপুনি সম্পূৰ্ণ সুবিধা পাব পাৰে, আমি তেওঁলোকক কেৱল ইপিএফ ই-পাছবুকৰ বিষয়ে নহয়, আমি কিন্তু আমি আমি কিন্তু আমি ক’লোঁ যে আপুনি সম্পূৰ্ণ সুবিধা পাব পাৰো। এইটো.

শেষত আমি আশা কৰোঁ যে আপোনালোক সকলোৱে ইপিএফঅ’ৰ বাবে একাউন্ট ধাৰীসকলে এই লেখাটো বহুত ভাল পালেহেঁতেন যাৰ বাবে আপুনি এই লেখাটো ভাল পাব, শ্বেয়াৰ কৰিব আৰু মন্তব্য কৰিব।

Direct Links

Official WebsiteClick Here
Quick LinksMember Passbook
Activate UAN
Know your UAN

FAQ’s-EPF E-Passbook

মোৰ ইপিএফ পাছবুকটো কেনেকৈ অনলাইনত পাম?

EPF Member Passbook Umang App ব্যৱহাৰ কৰি কেনেকৈ ডাউনলোড কৰিব পাৰি Google Play Store বা App Store ৰ পৰা Umang এপটো ডাউনলোড কৰিব পাৰি। ‘সকলো সেৱা’ টেবৰ অন্তৰ্গত তালিকাভুক্ত “EPFO” বিকল্প নিৰ্ব্বাচন কৰক। ‘Employee Centric Service’ ৰ অধীনত, ‘View Passbook’ ত ক্লিক কৰক আপোনাৰ পঞ্জীয়নভুক্ত মোবাইল নম্বৰত OTP পাবলৈ আপোনাৰ UAN ত প্ৰৱেশ কৰক।

UAN ৰ জৰিয়তে মোৰ PF ভাৰসাম্য কেনেকৈ পৰীক্ষা কৰিব পাৰি?

মিছ কৰা কলৰ জৰিয়তে ইপিএফ বেলেন্স কেনেকৈ পৰীক্ষা কৰিব পাৰি। ইউ এ এন পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন কৰা ই পি এফ অ’ৰ গ্ৰাহকসকলে তেওঁলোকৰ মোবাইল মোবাইল মোলৰ পৰা ০১১-২২৯০১৪০৬ নম্বৰত এটা মিছ কৰা কল দি কৰ্মচাৰীসকলৰ প্ৰভিডেণ্ট ফাণ্ড সংস্থাৰ সৈতে তেওঁলোকৰ পি এফৰ সবিশেষ উপলব্ধ পাব পাৰে।



Discover more from Jobss

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply

WhatsApp Group Join Now
Telegram Group Join Now
Instagram Group Join Now

Discover more from Jobss

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading