Maternity leave application in assamese|প্ৰসূতিকালীন ছুটীৰ বাবে আবেদন

বিষয়: প্ৰসূতিকালীন ছুটীৰ বাবে আবেদন

প্ৰিয় মিষ্টাৰ/মিচেছ. {recipient’s name},

মই আপোনালোকক মোৰ বাবে উপলব্ধ প্ৰসূতিকালীন ছুটীৰ {সপ্তাহৰ সংখ্যা} লোৱাৰ উদ্দেশ্যৰ বিষয়ে অৱগত কৰিবলৈ লিখিছো। মই মোৰ প্ৰসূতিৰ ছুটী আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো {আৰম্ভ কৰা তাৰিখ} আৰু {Tentative যোগদান তাৰিখ} দ্বাৰা কাৰ্যালয়লৈ উভতি যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো, মোৰ গৰ্ভাৱস্থা আৰু ডেলিভাৰীৰ সম্পৰ্কে কোনো অভাৱনীয় সমস্যাৰ সৃষ্টি নহয়।

যদি মোৰ পৰিকল্পনা কোনো কাৰণত সলনি হয়, তেন্তে মই আপোনালোকক অতি সোনকালে জনাম। মোৰ চিকিৎসকৰ পৰা পোৱা চিঠিখন সংশ্লিষ্ট সবিশেষ নিশ্চিত কৰা হৈছে।

কোনো অতিৰিক্ত তথ্যৰ প্ৰয়োজন হ’লে মোৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

সাদৰেৰে,
{আপোনাৰ নাম}

বিষয়: প্ৰসূতিত্ব

প্ৰিয় মিষ্টাৰ/মিচেছ. {recipient’s name},

মই {name} {Area/Branch name} ত {Job Designation} হিচাপে কাম কৰি আছো।

মই শেষৰ {x মাহ}ৰ পৰা গৰ্ভৱতী আৰু এতিয়া {date}ৰ পৰা আৰম্ভ কৰি আগন্তুক {সপ্তাহ/মাহৰ সংখ্যা}ৰ বাবে চিকিৎসকে পৰামৰ্শ দিয়াৰ দৰে প্ৰসূতিৰ ছুটী বিচাৰিছো।

মই আপোনালোকক অনুৰোধ কৰিছো যে কোম্পানী নীতি অনুসৰি ওপৰত উল্লেখ কৰা সময়ছোৱাৰ বাবে মোৰ প্ৰসূতিৰ ছুটী অনুমোদন কৰক।

সাদৰেৰে,
{আপোনাৰ নাম}

বিষয়: প্ৰসূতিকালীন ছুটীৰ বাবে আবেদন

প্ৰিয় মিষ্টাৰ/মিচেছ. {recipient’s name},

আপোনালোকে হয়তো জানে যে মই মোৰ গৰ্ভাৱস্থাৰ শেষৰ ফালে ওচৰ চাপি আহিছো। মোৰ নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ {Mencion Date} আৰু এতিয়া, মই মোৰ প্ৰসূতিকালীন ছুটী ব্যৱহাৰ কৰাৰ উদ্দেশ্যেৰে আগন্তুক {সংখ্যাৰ সংখ্যা} সপ্তাহৰ বাবে চিকিৎসকে পৰামৰ্শ দিয়াৰ দৰে {বৃহৎ আৰম্ভণি}ৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ব্যৱহাৰ কৰাৰ মনস্থ কৰিছো।

মোৰ অনুপস্থিতিত মোৰ সহকৰ্মীয়ে {কলিগৰ নাম} গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ কৰিব পাৰে। মই তেওঁক প্ৰয়োজনীয় প্ৰক্ৰিয়াসমূহৰ বিষয়ে প্ৰশিক্ষণ দিছো যিবোৰ দৈনিক সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব।

এই বিষয়ে আপোনাৰ মনোযোগৰ বাবে ধন্যবাদ। আপোনাৰ ইতিবাচক উত্তৰৰ বাবে মই আগ্ৰহী।

সাদৰেৰে,
{আপোনাৰ নাম}

বিষয়: প্ৰসূতিকালীন ছুটীৰ প্ৰয়োজন

প্ৰিয় মিষ্টাৰ/মিচেছ. {recipient’s name},

এই ইমেইলটো লিখাৰ মোৰ উদ্দেশ্য হৈছে আমাৰ সংস্থাৰ মহিলা কৰ্মচাৰীৰ বাবে নীতিত উল্লেখ কৰা ধৰণে প্ৰসূতিকালীন ছুটীৰ বাবে আবেদন কৰা। মই {সপ্তাহৰ সংখ্যা} সপ্তাহৰ সময়ছোৱাৰ বাবে পাতবোৰ লাভ কৰিব বিচাৰো, {আৰম্ভ তাৰিখৰ পৰা {End Date}লৈ প্ৰভাৱৰ সৈতে। আশাকৰোঁ এই অনুৰোধ অনুমোদন কৰা হ’ব।

যিহেতু মই যথেষ্ট দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে আঁতৰত থাকিম, মই মোৰ দায়িত্ব আৰু কৰ্তব্যৰ ওপৰত ন্যস্ত কৰি আহিছো {কলিগৰ নাম}। এটা অপৰিচালিত জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ ক্ষেত্ৰত, অনুগ্ৰহ কৰি মোৰ সৈতে {যোগাযোগ নম্বৰত যোগাযোগ কৰক)।

সাদৰেৰে,
{আপোনাৰ নাম}

আপোনাৰ নাম,

আপোনাৰ ঠিকনা,

আপোনাৰ চহৰ, দেশ, পোষ্ট কোড,

আপোনাৰ ফোন নম্বৰ,

আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা,

তাৰিখ

নাম

কোম্পানী ঠিকনা

City, দেশ, পোস্ট কোড

প্ৰিয় মিষ্টাৰ/মিচেছ/মিছছ শেষ নাম,

মই আপোনালোকক মোৰ গৰ্ভাৱস্থাৰ বিষয়ে জনাবলৈ আৰু ২৬ সপ্তাহৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰসূতিৰ অনুদান লোৱাৰ উদ্দেশ্যেৰে লিখিছো। মই মোৰ গৰ্ভাৱস্থা আৰু ডেলিভাৰীৰ সৈতে কোনো অভাৱনীয় সমস্যা নোহোৱাকৈ (১ মে’) প্ৰসূতিৰ ছুটী আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো। মোৰ পুনৰ কামলৈ উভতি অহাৰ সম্ভাৱনা আছে (তাৰিখো অন্তৰ্ভুক্ত)।

মই মোৰ সকলো কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে সকলো প্ৰচেষ্টা চলোৱাৰ লক্ষ্য ৰাখিছো আৰু মই গুচি যাওঁ আৰু ঘৰৰ পৰা (প্ৰকল্পৰ নাম) তদাৰক কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব লাগে। মোৰ উভতি অহাৰ লগে লগে যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সভাৰ ক্ষতিপূৰণ দিবলৈ মই আটাইতকৈ উত্তম কাম কৰিম। মোৰ অনাদায়ীত মই মোৰ কামবোৰ (ব্যক্তিৰ নাম), বিক্ৰী কাৰ্যবাহীক প্ৰদান কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো, যিয়ে মোৰ ওচৰত কাম কৰি আহিছে আৰু দলৰ অপাৰেচন ছাৰ্ফেচ জানে। মোৰ ছুটীৰ সময়ত তাই যিকোনো প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিব পাৰিব।

যদি মোৰ পদ্ধতি কোনো কাৰণত সলনি হয়, তেন্তে মই অতি সোনকালে জনাম। মই মোৰ গৰ্ভাৱস্থা নিশ্চিত কৰা ডাক্তৰৰ পৰা নথি-পত্ৰ সংলগ্ন কৰিছো। মোৰ উভতি অহাৰ লগে লগে আশাকৰোঁ আমি ঘনীভূত কৰ্ম সময়ৰ এটা কেলেণ্ডাৰ একত্ৰিত কৰিব পাৰিম যাতে মই পুনৰ অফিচলৈ সকাহ দিব পাৰো।

মোক সময় এৰি দিয়াৰ অনুমতি দিয়াৰ বাবে প্ৰগতিৰ বাবে ধন্যবাদ যাতে মই মোৰ কেঁচুৱাটোৰ ব্যৱস্থা কৰিব পাৰো আৰু নতুন মাতৃ হিচাপে জীৱনলৈ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰো। মই (কোম্পানী নাম) কাম কৰি ভালদৰে ভাল পাওঁ আৰু ইয়াত মোৰ কেৰিয়াৰ অব্যাহত ৰাখিবলৈ আগলৈ চাওঁ। যদি মোৰ লগত কোনো কাৰণত যোগাযোগ কৰিবলগীয়া হয়, তেন্তে মোৰ ব্যক্তিগত তথ্য এই পত্ৰখনৰ ওপৰত পোৱা যাব।

আটাইতকৈ মৰমিয়াল সন্মান,

(হাতৰ লিখা স্বাক্ষৰ)

(নাম)

Leave a Reply